10 vienkārši, bet svarīgi padomi pārvācoties

Ir cilvēki, kuri pārvācas ar lielu prieku. Bet daļai šis process sagādā milzīgas galvassāpes. Padomos, kā rīkoties un ko ņemt vērā, lai pārvākšanās būtu pēc iespējas ātrāka un ērtāka, dalās profesionālis pārvākšanās jomā un SIA "Movers" pārstāvis Kaspars Ritums.

1. Izmanto pārcelšanos kā tīrīšanas iespēju! Visu, kas tev nav vajadzīgs, nodod labdarībai, atdod draugiem vai izmet. Galvenais neved uz jauno mājvietu neko, par kura izmešanu vēl plāno padomāt. Jebkurā gadījumā - tas samazinās tavas pārcelšanās izmaksas.

2. Jaunās mājvietas plānojums. Padomā par vietu tavā jaunajā miteklī pirms pārcelies un jau laikus izdomā labāko veidu, kā iekārtot to. Ja tu vēlies, tu pat vari izveidot skices. Tas padarīs pārcelšanos vieglāku un palīdzēs tev un ģimenei ātrāk justies kā mājās.

3. Izņem no kastēm skavas (ja tādas ir) pirms tu tās izpako. Skavas var saskrāpēt grīdu un citas virsmas.

4. Nopērc DAUDZ līmlentes! Tā lieliski palīdz nostiprināt kastes, pasargās no to negaidītas atvēršanās pārvietojot un ar naža palīdzību būs viegli atveramas.

5. Pārdomāta apstāšanās. Ieplāno, kur pārcelšanās porcesa dalībnieki vai pārcelšanās uzņēmuma darbinieki varēs novietot kravas automašīnu, lai iekrautu un izkrautu mantas – jo tālāk viņiem būs jānes mantas, jo vairāk laika (un naudas) tas prasīs.
Atjaunots 6.12.2013.
6. Nelieto nekādus īpašus tīrīšanas/ kopšanas līdzekļus, piemēram, vasku vai eļļas uz antīkām mēbelēm pāris nedēļas pirms pārvākšanās. Tie var padarīt koku mīkstāku un tas var tikt vieglāk sabojāts.

7. Ja tu atvienosi savu TV dienu pirms pārvākšanās, tas atdzisīs līdz istabas temperatūrai. Atvienojiet to tieši pārcelšanās dienā, tādējādi tas saglabās siltumu – citādi var rasties iekšēji bojājumi.

8. Uzraksti instrukcijas visām sistēmām, kas irtavās mājās, piemēram, centrālā apkure, ventilācija utt., un pārliecinies, ka cilvēki, kas ievācas tavās mājās, zina signalizācijas kodus. Ja tev ir bukleti, garantijas taloni vai cita informācija par sistēmām un iekārtām, ko jūs atstājat, pārliecinies, ka atstājat to redzamā vietā. Tas savukārt padarīs vieglāku pārcelšanos cilvēkiem tavās iepriekšējās mājās. Palūdz, lai iepriekšējie saimnieki par to pašu parūpējas tavās jaunajās mājās!

9. Ja tavās jaunajās mājās ir signalizācija, pirms pārvākšanās noskaidro kodu.

10. Sapako mantas jau laikus, lai dienu pirms pārvākšanās ir iespēja atpūsties un labi izgulēties. Lietu kārtošana pēdējā brīdī, traucējot tavu un ģimenes naktsmieru, traucēs tev veiksmīgi darboties nākamajā dienā.